Бенфика обърна Атлетико и излезе начело в Група "C" (ВИДЕО)

2:1 за португалците

Бенфика изненадващо обърна Атлетико Мадрид на „Висенте Калдерон” и стигна до победа с 2:1 в мач от Група „C”  на Шампионска лига.

„Дюшекчиите” осъществиха сериозен домакински натиск, но откриха резултата чак в 23-ата минута. Хуанфран центрира отдясно, а Гризман с прекрасно докосване отклони топката за Корея, който от близка дистанция матира Сезар.

Гостите обаче стигна до изравнителен гол буквално от нищото в 36-ата минута. Годин изчисти една центрирана топка към далечната греда, но тя попадна в непокрития Гайтан, който отправи мощен удар и реализира - 1:1.

Победният гол за „орлите” падна в 51-ата минута и бе дело на Гедес, който от малък ъгъл успя да засече прекрасно центриране на Гайтан за 2:1.

С този успех португалците са с пълен актив от 6 точки и водят в групата, а Атлетико е на второ място с 3.