Бенфика с нов успех срещу Зенит. "Орлите" продължават напред в Шампионска лига (ВИДЕО)

Португалците на 1/4 финал след победа с 2:1 в Русия

Бенфика победи като гост Зенит с 2:1 в мач реванш от 1/8-финалите на Шампионска лига и с общ резултат 3:1 продължава напред в турнира.

Хълк даде аванс на домакините в 69-ата минута. Тогава Жирков се пребори със Семедо, а след това стигна до аутлинията и центрира към бразилеца, който се разписа с глава за 1:0.

"Орлите" обаче осъществиха пълен обрат.

В 85-ата минута Раул Хименес от състава на гостите стреля , топката се удари в напречната греда и притичалият Николас Гайтас, останал на празна врата, с глава изравни за 1:1. Това попадение сложи край на надеждите на Зенит, че може да докара мача до продължения.

Така се стигна до последните секунди на даденото от съдията продължение. когато Талиска реализира победния гол за Бенфика и сложи точка на спора, класирайки своя тим за 1/4-финалите на надпреварата.

Зенит и Бенфика се срещнаха в същата фаза на Шампионска лига и през сезон 2011/2012, като тогава отново "лисабонските орли" продължиха напред след победа с 2:0 в Португалия и загуба с 2:3 на руска земя.