Бенфика се бори, но Байерн е на полуфинал (ВИДЕО)

Бенфика 2:2 Байерн (Мюнхен) (общ резултат: 2:3)

Бенфика и Байерн (Мюнхен) завършиха наравно 2:2 в среща реванш от четвъртфиналната фаза на Шампионска лига

На „Ещадио да Луж“ Бенфика откри резултата в 27-ата минута.„Орлите“ организираха отлична контраатака, при която Елисеу центрира, а Раул Хименес засече с глава за 1:0.

Минути по-късно мексиканският национал можеше да вкара втория си гол в мача, но Нойер спаси негов изстрел.

В 38-ата минута Байерн изравни. Филип Лам прати топката в наказателното поле на домакините, вратарят Едерсон изби, но точно в краката на Артуро Видал.Чилиецът отправи удар от границата на наказателното поле и отбеляза за 1:1. Този резултат се запази до почивката.

В началото на второто полувреме темпото се вдигна и не трябваше да чакаме много за ново попадение. В 52-ата минута Шаби Алонсо изпълни корнер, Мартинес свали с глава топката, а Мюлер направи най-лесното, вкарвайки отблизо за 1:2.

Бенфика се стресна, а Байерн заигра на контраатаки, които всеки път вещаеха опасност за португалската врата. При една от тях, в 60-ата минута, Дъглас Коста уцели гредата.

Добър шанс се откри и пред домакините, но Гонсалес не успя да преодолее Нойер.

Байерн на няколко пъти можеше да сложи точка на спора, но вместо това Бенфика стигна до изравнителен гол.

В 77-ата минута влезлият като резерва Андерсон Талиска направи 2:2 след брилянтно изпълнение на пряк свободен удар.

В даденото от съдията продължение Бенфика можеше да спечели срещата, но Нойер отново бе на висота.

Така с общ резултат 3:2 напред в турнира продължава Байерн (Мюнхен), който спечели първата среща минимално.

До полуфиналите на турнира достигнаха и Реал (Мадрид), Манчестър Сити и Атлетико (Мадрид).

Жребият за следващата фаза на Шампионска лига е в петък от 12:30 ч. и ще може да бъде наблюдаван пряко по bTV Action.