"Бенфика" удари "Севиля" дни преди испанците да започнат в Лига Европа (ВИДЕО)

Чилиец вкара единствения гол за "орлите"

"Бенфика" победи "Севиля" с 1-0 в мач от летния турнир International Champions Cup, игран в Цюрих. Сребърният медалист от португалския шампионат бе по-добрият отбор през целия мач и заслужено спечели благодарение на гола на Николас Кастийо.

Чилийският нападател, който е ново попълнение за "Бенфика", отбеляза с глава в 57-а минута след изпълнение на корнер. За "Севиля" загубата, а и представянето в мача могат да бъдат особено притеснителни, защото още предстоящия четвъртък отборът започва участието си в Лига Европа.

5-кратният шампион от турнира има мачове с унгарския "Уипещ" от втория квалификационен кръг. "Бенфика" продължава участието си в International Champions Cup, като му предстоят срещи с "Ювентус" и "Олимпик" Лион.