Бербатов и Монако отиват на 1/4 финал след инфарктна драма

Арсенал спечели реванша с 2-0, но това не бе достатъчно

Димитър Бербатов и Монако са на 1/4 финал в Шампионската лига! Макар и след загуба 0-2 вкъщи от Арсенал, отборът от княжеството продължава напред благодарение на повече голове на чужд терен. Монако бе победил с 3-1 в първия мач в Лондон.

Реваншът на стад Луи II започна спокойно, въпреки че се очакваше натиск на Арсенал. Постепенно лондончани наложиха превес и започнаха да създават положения пред вратата на Монако.

В 36-та минута Оливие Жиру вкара първия гол, след добра индивидуална акция. Няколко минути по-късно се стигна до нов страхотен шанс за Арсенал. След слабо изчистване, топката попадна в Дани Уелбек, чието воле бе избито от падналия Аймен Абденур.

Димитър Бербатов се включваше активно в играта на Монако, но нямаше почти никаква подкрепа от съотборниците си в атака.

Втората част започна с малко по-припряни действия на Арсенал, както и няколко момента, в които Монако стигаше до наказателното поле на гостите. До опасни положения обаче не се стигна.

В средата на второто половреме Леонардо Жардим извади Бербатов от игра, което се отрази негативно на играта на Монако. Домакините почти не успяваха да задържат топката и приеха играта в полето си.

Арсенал вкара втори гол чрез Аарън Рамзи в 78-та минута. Подаване на Йозил намери Уолкот в наказателното поле, англичанинът стреля в гредата, а след това топката попадна в Рамзи, който я заби в мрежата.

Последва тотален натиск на лондончани. Най-чистото положение дойде 5 минути преди края, когато от непосредствена близост Жиру стреля във вратата, но Субашич феноменално спаси.

В добавеното време на мача не се стигна до чисти положения, макар и Арсенал да бе обсадил наказателното поле на Монако. Така след победата 3-1 в първия мач, загубата 0-2 не бе фатална за Монако, който отива на 1/4 финал и чака жребия си в петък по обед.