Бербатов и Монако загубиха от Ница с 0:1/ВИДЕО/

Бербатов със симулация, неотсъдена дузпа срещу него и отменен гол

Монако загуби с 0:1 у дома от Ница. Единственото попадение в двубоя отбеляза Едуардо.

Срещата започна по-най-добрия начин за гостите от Ница, които успяха да излязат напред в резултата още в 8-ата минута. Стената на Монако не бе наредена добре при пряк свободен удар и Едуардо с техничен удар вкара топката в мрежата за 0:1.

От тук нататък играчите на Монако натиснаха своя съперник, който отвръщаше с опасни контраатаки. Българският нападател Димитър Бербатов получи жълт картон за симулация в наказателното поле на Ница. След това обаче, рефера на няколко пъти ощети домакините и не отсъди дузпа срещу Бербатов. В 71-ата минута нападателят беше грубо подкосен отзад в наказателното поле на гостите, но рефера не отсъди нищо. Това вбеси играчите на Леонардо Жардим, които скочиха бурно да протестират. Дирар бе декориран в жълто като най-активен в репликите. Помощник треньорът на Монако пък бе изгонен от резервната скамейка.

В 82-ата минута пък гол на Монако беше отменен заради засада на Димитър Бербатов. Българинът получи центриране, чукна топката с глава към Силва, който финтира бранител и отбеляза. Реферът обаче, отсъди засада на българския нападател при центрирането към него. Повторенията показаха, че такава по-скоро няма.

В крайна сметка гостите удържаха преднината си и взеха 3 точки. С тях Ница се изкачи временно на 8-о място с 13 точки, докато Монако е на 12-а позиция с 10.