Бербатов игра едно полувреме при равенство на "Керала"

Първи мач за него под ръководството на Дейвид Джеймс

Българският нападател на "Керала Бластърс" Димитър Бербатов стартира като титуляр и изигра едно полувреме при домакинското равенство 1:1 срещу "Пюн Сити" в двубой от осмия кръг на индийското първенство.

Марселиньо откри в 33-ата минута, а "Бластърс" изравниха в 73-ата чрез Марк Сифнеос. Срещата бе официален дебют за новия треньор на домакините Дейвид Джеймс.

Бербатов игра в центъра на терена, като основната му задача бе да организира играта на своя тим. В 33-ата минута Марселиньо с техничен удар по диагонала откри резултата - 0:1.

В 40-ата минута Димитър Бербатов беше на чудесна позиция, но негов съотборник игра с топката и сбърка. В добавеното време на първата част родния футболист бе фаулиран пред границата на наказателното поле, но след последвалото центриране не се получи нищо.

Димитър Бербатов бе заменен на почивката от Кизито Кезирон. Холандският нападател Марк Сифнеос изравни резултата в 73-ата минута.