"Берое" изхвърли "Лудогорец" от топ 3

Борислав Цонев блести с два гола при разгром над "Ботев" Враца

"Берое" измести "Лудогорец" от третото място в шампионата, след като разгроми с 4:0 гостуващия "Ботев" Враца в последен мач от шестия кръг.

Тимът от Стара Загора събра 12 точки и остава единственият отбор с изключение на лидера "Левски" без поражение до момента. В следващия кръг "Берое" гостува именно на стадион "Георги Аспарухов".

Първите две попадения във вратата на "Ботев" Враца реализира Борислав Цонев. Във втората минута той се разписа от пряк свободен удар, а 10 минути по-късно удвои след грешка в защитата на съперника. Малко след почивката се разписа и неостаряващият Мартин Камбуров, а в 72-ата минута резервата Меска покачи на 4:0.

Гостите остават в долната половина на таблицата - 11-о място с актив от 6 точки.