Берое победи Пирин и излезе на второ място в "А" група

Труден успех за "зелено-белите"

Берое (Стара Загора) победи Пирин (Благоевград) с 3:1 в мач от 21-ия кръг на А-футболна група.

Старозагорци поведоха в резултата в 10-та минута, когато Спас Делев изпълни корнер, Венцислав Василев се измъкна от двама защитници на гостите и с удар с глава от пет-шест метра изпрати топката в мрежата на Красимир Костов - 1:0 за Берое.

В 24-та минута Антон Костадинов центрира от десния фланг и Даниел Младенов засече добре топката - 1:1.

В 30-та минута Игор Джоман бе много близко до гол, Игор Джоман стреля от много добра позиция, но вратарят на благоевградчани Красимир Костов демонстрира класа и спаси.
В 43-та минута пък гредата спаси старозагорци. Това стана след изпълнение на пряк свободен удар от Янко Сандански, вратарят Благой Макенджиев отби топката, тя се удари в гредата и излезе в корнер.

През второто полувреме домакините доминириха и логично поведоха в резултата в 55-та минута, когато сърбинът Неманя Милисавлевич вкара много красив гол - със силния си ляв крак от около 25 метра той изпрати топката неспасяемо под напречната греда - 2:1.

А в 79-та минута се стигна до нов гол - влезлият малко преди това Георги Божилов центрира, вратарят Красимир Костов реагира неумело и просто свали топката в краката на Исмаил Иса, който от няколко метра увеличи на 3:1 за Берое, при който резултат прозвуча последният съдийски сигнал на варненеца Цветан Кръстев.

Така отборът на Берое от четвърто място излезе на второ място във временното класиране на елитната група с 33 точки, пред Левски - 31 точки, и Славия - 30 точки, които обаче имат по един мач по-малко.

Състави:
Берое: Благой Макенджиев, Веселин Пенев, Венцислав Василев, Иво Иванов, Елиаш, Игор Джоман, Спас Делев, Атанас Зехиров, Неманя Милисавлевич /Бенджамин Морел - 87/, Стивън Петков /Исмаил Иса - 46/, Георги Андонов /Георги Божилов - 71/

Пирин: Красимир Костов, Емил Виячки, Румен Сандев, Стилиян Николов /Тони Тасев - 60/, Александър Дюлгеров, Александър Башлиев, Антон Костадинов /Костадин Дяков - 70/, Янко Сандански, Даниел Генов, Даниел Младенов, Мартин Тошев