"Берое" пречупи "Етър" с късен гол. Макута бе грешник, но стана герой

Заралии се върнаха на третото място в Първа лига

"Берое" записа драматичен успех с 3:2 срещу "Етър" като гост в последен мач от 10-ия кръг на родния футболен шампионат. Тимът на Димитър Димитров - Херо стигна до трите точки с гол на Гаюс Макута в 88'. До него конгоанецът бе грешник, след като изпусна дузпа през първата част.

На ст. "Ивайло" "Берое" поведе в 25', когато Октавио бе точен с глава. Десет минути по-късно Макута пропиля наказателен удар, отсъден за нарушение на Яни Пехливанов срещу Алиун Фал. В началото на втората част гостите все пак удвоиха аванса си чрез Фал.

"Етър" обаче се мобилизира и стигна до изравняване с голове на Стелиян Добрев в 55' и Преслав Боруков в 73', преди Макута да се реваншира на гостуващите фенове, отбелязвайки победното попадение за старозагорци.

С трите точки "Берое" събра 18 и отново е на третото място в Първа лига - 2 точки зад шампиона "Лудогорец", който е с мач по-малко, и на 4 от лидера "Локомотив" Пловдив. "Етър" остава на дъното с едва 2 точки.

В следващия кръг "болярите" гостуват на "Ботев" Враца, а "Берое" приема "Арда".

Съставите

"Етър": 1. Христо Иванов (К), 84. Здравко Илиев, 24. Георги Купенов, 70. Кольо Станев, 71. Даниел Пехливанов, 7. Милчо Ангелов, 20. Яни Пехливанов, 44. Божидар Кацаров, 16. Стелиян Добрев, 26. Мариян Иванов, 99. Преслав Боруков

"Берое": 1. Християн Василев, 5. Теди Мезаг, 6. Александър Цветков, 10. Гаюс Макута, 19. Александър Василев, 20. Стив Фуртадо, 22. Октавио, 25. Георги Ангелов, 29. Еривалдо, 73. Иван Минчев, 11. Алиун Фал