Мартин Камбуров свали "Левски" от третото място с гол номер 200

"Берое" разгроми "Верея" с 3:0

"Берое" победи категорично с 3:0 "Верея" в дербито на Стара Загора от 28-ия кръг на Първа лига и така свали "Левски" от третото място в първата шестица.

Нападателят Мартин Камбуров вкара два гола и вече може да се похвали с 200 попадения в елита.

Камбуров стана вторият футболист след Петър Жеков, който е минал квота 200 гола в българското първенство.

"Берое" поведе в 17-ата минута с гол номер 199 на Мартин Камбуров. Той изпълни отлично пряк свободен удар, топката се удари в напречната греда и тупна зад голлинията за 0:1.

Три минути преди края на полувремето Борислав Цонев удвои преднината на своя тим, след като се разписа от няколко метра.

През второто полувреме домакините от "Верея" опитаха да се върнат в мача. Валери Домовчийски и Георги Андонов обаче бяха отказани от добрите намеси на Душан Перниш.

В 87-ата минута дойде и историческият момент за идола на "Локомотив" Пловдив - Камбуров. Нападателят засече пас отдясно и вкара своя гол №200 - 3:0.

С този успех "Берое" събра 51 точки и вече е трети в подреждане. "Левски" е с 1 точка по-малко на четвъртата позиция, след като по-рано през деня регистрира третата си поредна загуба в първенството, отстъпвайки с 0:1 на "Ботев" в Пловдив.

Отборът на "Верея" остава твърдо на шестата позиция с 35 точки.