"Берое" с рутинна победа срещу "Нефтохимик"

Старозагорци ще срещнат "Ботев" в плейофа на Първа лига

beroe.bg

"Берое" победи "Нефтохимик" с 3:0 в мач от 32-ия кръг на Първа лига. Старозагорци спечелиха с голове на Венцислав Василев, Антон Карачанаков и заеха първото място в група "Б" на втората осмица.
Така в плейофите за място в Лига Европа "Берое" ще играе с втория от група "А" - "Ботев" Пловдив, а "Пирин" ще спори с "Верея".

"Берое" започна с натиск и още в началните минути Мапуку, Василев и Салмикиди направиха пропуски.
В 29-а минута Карачанаков изпълни прецизно пряк свободен удар, топката се отби в гредата и Василев при добавката не сгреши на празна врата - 1:0.

Карачанаков увенча добрата си игра с попадение в 38-а минута. Бившият халф на ЦСКА получи топката от Борислав Цонев и от движение матира вратаря на "Нефтохимик" за 2:0.

След почивката старозагорци продължиха да диктуват събитията на терена и логично стигнаха до трети гол. Отбеляза го Асен Георгиев в 63-а минута с удар отблизо след центриране от корнер.

Последните 10 минути гостите доиграха в намален състав, след като Илия Миланов набързо си изкара два жълти картона и напусна терена преждевременно.