"Берое" се върна към победите

Старозагорци спечелиха с 2:0 като домакини на "Дунав"

beroe.bg

"Берое" се върна на победния път в родния футболен шампионат. Старозагорци спечелиха с 2:0 домакинството си на "Дунав" в среща от четвъртия кръг на първенството. Успехът е втори за "заралии" от началото на сезона, като в предишния кръг те допуснаха изненадваща загуба с 1:3 от новака "Арда".

Домакините поведоха в 19', когато точен бе Педро Еуженио. 11 по-късно Иван Минчев покачи на 2:0 с хубав удар в горния десен ъгъл.

Второто полувреме беше изпъстрено с атаки и в двете посоки. Най-напред швейцарецът Зоран Йосипович остана сам срещу Макенджиев, но вратарят спаси. Малко по-късно отново Йосипович имаше шанс, макар и малко случайно, като топката се отби в него и мина на сантиметри от гредата.

Постепенно русенци вдигнаха оборотите и се наложи вратарят Перниш да спасява два поредни удара на Стефан Христов и на резервата Кавалканте. В 72' имаше нова възможност за "Берое", отново чрез Педро Еуженио. Ударът му обаче беше блокиран в корнер.

В самия край на мача вратарят на домакините Перниш се намеси отлично след удар на Мартин Костадинов, опазвайки мрежата си суха.

Така "Берое" е вече шести във временното класиране с актив от 6 точки, а "Дунав" 12-и с 3. В следващия кръг старозагорци гостуват на "Левски", докато русенци приемат намиращия се на дъното тим на "Витоша" Бистрица.

Състави

"Берое": Душан Перниш, Милен Желев, Ерол Алкан, Александър Цветков, Карлос Охене, Иван Бандаловски, Александър Василев, Зоран Йосипович, Рубен Брижидо, Иван Минчев, Педро Еуженио

"Дунав": Благой Макенджиев, Мартин Костадинов, Мартин Ковачев, Михаил Милчев, Самуел Инкоом, Ивайло Лазаров, Свилен Щерев, Иван Селеменев, Самир Аясс, Стефан Христов, Ахмед Ахмедов