"Берое" спечели битката за шестото място, Камбуров с гол №231

Старозагорци победиха "Черно море" с 3:0

"Берое" победи "Черно море" с класическото 3:0 в предпоследен двубой от 25-ия кръг на родната Първа лига. Мачът в Стара Загора бе директен спор за място в Топ 6, а заралии стигнаха до успеха с голове на капитана Мартин Камбуров в 29' от дузпа, Алиун Фaл в 44' и Зоран Йосипович в 86'.

Гостите играха с човек по-малко от 36', когато защитникът Стефан Станчев получи втори жълт, респективно червен картон.

"Черно море" започна по-активно и още в началните минути Мартин Минчев отправи удар, но встрани от целта. Домакините поизравниха играта и в 13' Фал бе много близо до попадение, Станчев обаче изби от голлинията с помощта и на напречната греда.

"Берое" все пак откри резултата в 29', когато ветеранът Мартин Камбуров се разписа от дузпа, отсъдена за нарушение на вратаря Миодраг Митрович срещу него. За Камбуров голът е под №231 в родния елит.

Старозагорци се възползваха от изгонването на Станчев в 36' и осем минути по-късно Алиун Фал засече центриране на Стив Фуртадо за 2:0.

Крайния резултат оформи влезлият като резерва Зоран Йосипович в 86'.

С победата "Берое" си осигури шестата позиция, измествайки "Черно море". Заралии са с актив от 40 точки - 3 повече от "моряците". В следващия кръг "Берое" гостува на "Славия", а варненци приемат вече изпадналия от Първа лига тим на "Витоша" Бистрица.

Съставите

"Берое": Душан Перниш, Теди Мезаг, Стив Фуртадо, Ахмед Тоуба, Крум Стоянов (89' - Георги Ангелов), Александър Цветков (80' - Карлос Охене), Гаюс Макута, Иван Минчев, Ибрахима Конте (67' - Октавио), Алиун Фал, Мартин Камбуров (80' - Зоран Йосипович)

"Черно море": Миодраг Митрович, Виктор Попов, Даниел Димов, Стефан Станчев, Цветомир Панов, Илиан Илиев-младши (46' - Димитрис Хантакиас), Патрик Андраде, Васил Панайотов (58' - Мехди Букаси), Мартин Минчев, Матиас Курьор (80' - Жордао), Родриго Енрике (72' - Денислав Ангелов)