"Берое" загуби в Скопие и отпадна от Балканската лига (ВИДЕО)

Тимът от Стара Загора отново отстъпи на ТФТ

"Берое" загуби с 88:95 от ТФТ Скопие като гост и не успя да се класира за втората фаза на Балканската лига. Поражението в македонската столица е второ за заралии от местния тим през настоящия сезон след 86:96 на 9 ноември миналата година.

Двубоят бе равностоен, но "Берое" съхрани надеждите си за продължаване напред, водейки с 47:41 на почивката.

Българският тим се нуждаеше от победа с поне 11 точки разлика, вместо да увеличи преднината си обаче, позволи на съперника да навлезе в серия. Домакините изтръгнаха успеха в заключителните минути, до които играта вървеше кош за кош.

Над всички за ТФТ беше Ландриъс Хортън с 29 точки и 7 борби, а 18 точки и 6 борби добави Амир Смит.

За "Берое" най-резултатен беше Александър Янев с 25 точки, като той се отчете и с 9 борби. 21 точки и 8 борби записа Мартин Сотиров, с 12 точки и 9 борби завърши Седариан Райнс.