"Бешикташ" с исторически първи 1/8-финал в Шампионската лига пред погледа на Ердоган (ВИДЕО)

"Черните орли" ще завършат на първо място в групата

"Бешикташ" и "Порто" завършиха 1:1 в мач от петия кръг на Шампионската лига. По този начин "черните орли" си гарантираха историческо първо участие на 1/8-финалите в турнира от седмия си опит. Турците вече не могат да бъдат изместени от първото място в групата. Отборът на "Порто" пък ще трябва да хвърли всички сили в последния си мач с "Монако", ако иска да играе в Европа през пролетта.

Президентът на Турция Реджеп Ердоган изгледа от трибуните на "Водафон арена" впечатляващото постижение на "Бешикташ".

В 19-ата минута домакините бяха близо до откриване на резултата, но шутът на Райън Бабел бе отразен от вратаря на "Порто".

Гостите първи стигнаха до гол в 29-ата минута. Рикардо намери по брилянтен начин в наказателното поле Фелипе, който прониза "черните орли" за 0:1.

Изоставането в резултата накара домакините да започнат по-често да поглеждат към португалската врата. В 33-ата минута Рикардо Куарешма опита изстрел, но стражът на "Порто" изби.

8 минути по-късно усилията на турския гранд дадоха резултат. Дженк Тосун подаде на Талиска и той отблизо направи 1:1.

"Черните орли" продължиха да контролират повече топката и в 58-ата минута Бабел нацели гредата, а 62-ата Хосе Са спаси майсторски нов удар на Куарешма.