Без голове на Пирин - Монтана

Двата тима продължават да водят битка за оцеляване в "А" група

Пирин (Благоевград) и Монтана завършиха 0:0 в последния мач от 26-ия кръг на А-футболна група, наречен иронично "дербито на дъното".

Първото полувреме завърши без голове при доминация на домакините от Благоевград. Но стопроцентовите голови положения бяха в края на полувремето. В 40-та минута гостите от Монтана имаха добър шанс: след центриране на Георги Пашов, Атанас Илиев стреля с глава, но вратарят на домакините Красимир Костов изби с ръка в корнер.

А в 44-та минута шансът бе на страната на Пирин: Даниел Младенов беше изпуснат зад защитата и останал сам срещу Христо Иванов стреля, но вратарят на монтанци изби с великолепен рефлекс.

Второто полувреме също започна с натиск на Пирин, който бе много близко до гол в 54-та минута: Даниел Младенов изведе Тони Тасев сам срещу вратаря Христо Иванов, но младият футболист стреля точно в тялото на вратаря.

А в продължението след края на мача може би бе най-чистото положение: в 90 плюс 4 минути влезлият като резерва бразилец с български паспорт и бивш български национал Маркиньос в наказателното поле се обърна и стреля опасно, но топката мина на сантиметри край страничната греда.

След равенството статуквото се запазва - Монтана и Пирин са на последните две места в елитната група, съответно на 9-то и 10-то място.

Състави:
Пирин: Красимир Костов, Александър Дюлгеров /Костадин Дяков - 83/, Стилиян Николов, Александър Башлиев, Румен Сандев, Антон Костадинов, Янко Сандански, Даниел Генов, Даниел Младенов /Маркиньос - 61/, Мартин Тошев, Тони Тасев

Монтана: Христо Иванов, Георги Ангелов /Иван Минчев - 46/, Йордан Тодоров, Асен Георгиев, Иван Михов, Георги Пашов, Оливие Боне, Станислав Генчев, Иван Коконов /Сергей Георгиев - 86/ , Петър Атанасов, Атанас Илиев /Иван Стоянов - 46/