Без капка милост: "Челси" писа седмица на "Норич"

"Сините" с аванс от четири точки на върха

"Челси" увеличи на четири точки аванса си на върха във Висшата лига преди изиграването на останалите мачове от кръга, след като разгроми последния "Норич" със 7:0.

На "Стамфорд Бридж" домакините не показаха никаква милост към намиращия се в криза тим на Даниел Фарке и дръпнаха с два гола още до 18-та минута след попадения на Мейсън Маунт и Калъм Хъдсън-Одой. Рийс Джеймс покачи на 3:0 малко преди почивката, а през второто полувреме играчите на Томас Тухел не намалиха оборотите и стигнаха до нови четири гола чрез Бен Чилуел, автогол на Макс Аарънс и нови две попадения на Маунт, едното от дузпа, с което английският национал оформи своя хеттрик.

"Канарчетата" играха с човек по-малко в последния четвърт час след втори жълт картон на Бен Гибсън.

"Сините" вече имат 22 точки, четири повече от втория "Ливърпул", който утре гостува на "Манчестър Юнайтед" в голямото дерби от кръга. "Норич" остава на дъното със скромния актив от две точки и без победа през кампанията.