Без медали на отделните уреди за Тасева и Калейн

По-късно днес ансамбълът по художествена гимнастика ще се бори за първо отличие от европейското първенство във Варна

Facebook

Гимнастичките Катрин Тасева и Боряна Калейн не успяха да спечелят медал във финалите на отделните уреди на европейското първенство във Варна.

Въпреки участието си във всички финали (Тасева в 4, а Калейн в 3), двете не постигнаха призово класиране.

Калейн, която вчера спечели сребърен медал в многобоя, остана на четвърто място с бухалки (27,775 точки), шеста е с топка (26,350 точки), седма е с обръч (26,600 точки).

Снимка: Facebook

Тасева е пета с бухалки (27,500 точки) и лента (22,100 точки), шеста с обръч (26,600 точки) и седма с топка (26,050 точки).

Титлите на обръч, топка и лента спечели рускинята Дина Аверина, а на лента - Линой Ашрам от Израел.

По-късно днес (13 юни) на килима в "Двореца на културата и спорта" ще излязат момичетата от ансамбъла, за да представят двете си съчетания. След няколко груби грешки те не успяха да спечелят медал в многобоя.

До момента българките имат 4 сребърни отличия от европейското първенство във Варна. Боряна Калейн спечели първи медал за страната ни в многобоя при жените от 1994 г. насам. Преди това ансамбъл-девойки се класира на второ място на двата отделни уреда и в многобоя.