Без Меси "Барселона" не успя да победи "Малага"

Каталунците завършиха 0:0 на "Камп Ноу"

"Барселона" не успя да победи "Малага" на "Камп Ноу" в мач от 12-ия кръг на Ла Лига. Двата тима завършиха при резултат 0:0, а звездата на каталунците Лионел Меси изненадващо отпадна от групата часове преди старта на срещата. Нападателят се почувствал зле и повърнал, което принудило щаба на тима да го извади от групата.
Извън състава остана и нападателят Луис Суарес, който е наказан.

Тимът на Луис Енрике доминираше на терена от старта на срещата. Каталунците се разписаха още в 3-ата минута, но голът на Пако Алкасер бе отменен заради засада. До края на първата част "Барса" имаше още няколко добри възможности, които обаче не успя да реализира.

Малко след началото на второто полувреме "Малага" получи отлична възможност да поведе в резултата. Хуан Карлос излезе сам срещу вратаря Марк-Андре тер Стеген, но не успя да намери опразнената врата и топката излезе в аут.

Гостите завършиха мача с 9 души след червени картони на Диего Йоренте в 68-ата минута и Хуан Карлос в 90-ата.

В края главният рефер даде 8-минутно добавено време, но и това не помогна на "Барселона" да стигне до победен гол.

Така каталунците остават с 26 точки в класирането, само на една от лидера "Реал" Мадрид, на който му предстои тежко дерби срещу "Атлетико" по-късно днес. "Малага" пък е на 10 място с 16 точки.