Без победител в битката на некласиралите се гиганти (ВИДЕО)

Отборите на Италия и Холандия направиха 1:1

Италия и Холандия завършиха 1:1 в контролна футболна среща в Торино при дебюта на новите си селекционери Роберто Манчини и Роналд Куман.

Домакините имаха превъзходство, особено през първото полувреме, в които пропиляха редица положения. Вратарят Йеспер Силесен отрази удар отблизо на Андреа Белоти, а впоследствие Симоне Верди направи фрапантен пропуск. Малко преди почивката защитникът на гостите Руди Вормер изби от голлинията изстрел на Брайън Кристанте.

Италия заслужено поведе в 67-ата минута, когато Симоне Дзадза изпревари Върджил Ван Дайк в наказателното поле и засече в мрежата подаване на Федерико Киеза.

Две минути по-късно обаче домакините останаха с човек по-малко, след като Доменико Кришито получи втори жълт и червен картон след нарушение в гръб срещу откъсващия се Райън Бабел.

В човек повече Холандия стигна до изравняването две минути преди края, когато резервата Нейтън Аке реализира с глава след центриране на Стивън Бергхайс.

Двата отбора не успяха да се класират за световното първенство в Русия и стартират подготовката си за Евро 2020 с нови наставници.