Без проблем: Григор Димитров е в третия кръг на Australian Open

Българинът победи Алекс Болт в 3 сета

Григор Димитров се класира за третия кръг на Откритото първенство на Австралия по тенис, след като без проблеми се справи с австралиеца Алекс Болт.

Българинът подобри класирането си от миналата година, когато изигра само 2 мача. Този път той успя да отстрани участващия с "уайлд кард" представител на домакините.

Мачът започна със закъснение заради срещите преди това и завърши при резултат 7:6(1), 6:1, 6:2.

Двамата тенисисти стартираха срещата предпазливо. През първата част нямаше пробиви. Димитров и Болт по-скоро се опознаваха в първия мач помежду им и по този начин вкараха сета в тайбрек, където българинът показа класа и поведе след 7:1.

Втората и третата част преминаха изцяло под диктовката на спокойния Григор. След два бързи пробива българинът поведе с 5:0, даде един гейм на съперника си и затвори втория сет.

Третата част протече идентично, като Димитров не усети отпор от Болт и бързо си осигури място в третия кръг на турнира.

Следващият съперник на родения в Хасково тенисист ще бъде испанецът Пабло Кареньо-Буста, победил по-рано днес Иржи Весели с 6:3, 7:6, 2:6, 6:4. Димитров е играл срещу този опонент 6 пъти, като и двамата имат по 3 победи. За последно те се изправиха един срещу друг през 2018 г. в Барселона, като Кареньо-Буста победи в 2 сета.