Без Салах, Египет загуби класически от Белгия (ВИДЕО)

"Фараоните" нямат победа вече в шест поредни мача

Белгия победи с 3:0 у дома Египет в приятелски мач, който е част от подготовката на двата тима за Мондиал 2018.

В Брюксел домакините играха без контузения Венсан Компани, а в 27-ата минута Ромелу Лукаку откри резултата с удар отблизо, след като 45-годишният вратар Есам Ел-Хадари отби шут на Еден Азар.

Само 11 минути след това Азар направи резултата 2:0 след асистенция на Яник Караско.

В добавеното време на двубоя резервата Мичи Батшуай, заменил Лукаку, изведе Маруан Фелаини, който оформи класическия успех в полза на "червените дяволи".

Тимът на Египет, който игра без звездата си Мохамед Салах, няма нито една победа в шест поредни мача.

Африканският отбор започва участието си на финалите на Мондиал 2018 срещу Уругвай следващия петък.

Останалите съперници на "фараоните" в груповата фаза на световния шампионат са домакините от Русия и съставът на Саудитска Арабия.

В понеделник Белгия ще има приятелска среща у дома с Коста Рика. "Червените" дяволи започват участието си в група "G" на Мондиал 2018 на 18 юни срещу Панама. Останалите противници на Белгия в Русия са Англия и Тунис.