Безпощаден Барселона отчая напълно ПСЖ

Каталунците спечелиха с 3-1 в Париж

Барселона победи с 3-1 Пари Сен Жермен в първи 1/4 финален мач между двата тима от Шампионската лига. Два гола за гостите на Парк де Пренс вкара Луис Суарес, а един бе дело на Неймар. За френския тим се разписа Грегори Ван Дер Вийл.

Барса наложи превъзходството си още от първия сигнал и продължително задържаше топката в опит да стигне до голова възможност. Първия шанс се откри пред Лионел Меси, който с фалцов удар от дъгата на пеналта уцели гредата.

В 18-та минута се стигна до първия гол. Иначе прибраните в защита на ПСЖ този път бяха оголили половината си. Меси пое топката и я пусна на непокрития Неймар, който отляво нахлу и вкара покрай вратаря Сиригу.

Веднага след това принудително напусна защитникът Тиаго Силва, а на негово място се появи Давид Луис.

Барса продължи да доминира и не оставяше абсолютно никакви шансове на ПСЖ.

След почивката домакините заиграха малко по-будно, но отново не затрудняваха сериозно защитата пред Тер Стеген. В средата на второто полувреме Луис Суарес се подигра със защитата на ПСЖ - мушна топката през краката на Давид Луис и с тяло неутрализира Максуел. След това вкара в близкия ъгъл на вратаря.

Веднага след това силен шут на Единсон Кавани бе спасен впечатляващо от Тер Стеген.

В 79-та минута отново Суарес "унижи" Давид Луис като отново вкара топката между краката му. След това, останал сам срещу вратаря, не му остави никакъв шанс с удар в "паяжината".

В 82-та минута удар на Грегори Ван Дер Вийл рикошира в крака на Матио и влезе във вратата за 1-3.

Кавани пропусна страхотно положение да направи 2-3 малко по-късно. Така Барселона взе солиден аванс от гостуването си и очаква спокойно реванша на Камп Ноу след седмица.