Голово шоу с обрати в Пловдив, Черно море е на финал

"Моряците" на победа от първи триумф за Купата на България

Черно море се класира на финала за Купата на България за трети път в историята си. "Моряците" се наложиха над Локомотив Пловдив с 3:2 в полуфиналния мач-реванш, елиминирайки съперника си с общ резултат 8:3.

Варненци поведоха още в 4-ата минута, когато се разписа Живко Атанасов след центриране от корнер на Симеон Райков. В 39-ата минута Спас Делев изравни след шут от пряк свободен удар.

В средата на полувремето Локомотив Пловдив осъществи пълен обрат. Защитникът на Черно море Мамату Кулибали си отбеляза автогол. Гостите се добраха до победата с две попадения на Матиа Курьор в последните две минути на редовното време. И за двата гола му асистира Вилиян Бижев.

Утре футболистите на Никола Спасов ще разберат името на съперника си на финала. След 0:0 в първия мач Левски и Лудогорец ще определят другия финалист.