Ивелин Попов с два гола в Русия

Капитанът на националите носи равенството срещу Ростов

Ивелин Попов вкара два гола, но неговият Кубан получи гол в добавеното време и завърши 2:2 срещу Ростов в мач от втория кръг на руското първенство.

Българският национал на два пъти извеждаше тима от Краснодар напред в резултата, но гостите се връщаха в мача и така взеха точка от Кубан.

Кубан не успя да запази пълен актив след първите два кръга и има четири точки.

Още в шестата минута Попов откри, след като прати в мрежата добро подаване на Данило. В 25-та минута Тимофей Калачев изравни след красиво изпълнение.

Точно 20 минути след началото на второто полувреме, Кубан получи правото да изпълни дузпа, след фаул срещу Ивелин Попов. Капитанът на България сам застана зад топката и отбеляза за 2:1. Той беше заменен в 87-та минута от Секу Олисех.

Във втората минута от добавеното време на редовните 90 обаче, Дяков прати топката под шпагата на защитник и намери далечния ъгъл на вратата на Кубан, за да измъкне точка за Ростов от гостуването в Краснодар.