Левски и Черно море си спретнаха голова фиеста

Двата тима си отбелязаха общо 7 попадения

Левски се наложи с 5:2 над гостуващия Черно море в мач от втората шестица на "А" група. Отборът на Стойчо Стоев вече има преднина от 4 точки пред "моряците".

Либан Абди даде начало на головото шоу в 4-ата минута. Сомалиецът бе изведен отлично от Антонио Аниете и хладнокръвно откри резултата. Черно море отговори с изравнителното попадение на Петър Златинов, разписал се от пряк свободен удар във вратата на Боян Йоргачевич.

"Сините" възстановиха преднината си в 17-ата минута с втория гол в "А" група на 17-годишния Божидар Краев. Много скоро след това Валери Домовчийски отбеляза трети гол за домакините.

Четвърт час преди края бившият играч на Левски Симеон Райков върна надеждите на гостите, намалявайки на 2:3. Две минути по-късно обаче Кулибали си вкара автогол след хубав пробив на Абди.

В добавеното време резервата Борислав Цонев завърши с голов удар зрелищна комбинация на "сините", оформяйки крайния резултат.

В другия мач от втората шестица, игран днес, последният в класирането Хасково победи Локомотив Пловдив с 2:0.