Шок: България се препъна в аутсайдера в групата

Родните национали се отдалечават от Евро 2016

България се провали срещу аутсайдера в квалификационната ни група за Евро 2016 Малта. Мачът на стадион "Васил Левски" завърши 1:1 след многобройни пропуски на българските национали. Тимът на Любослав Пенев остава само с илюзорни шансове за класиране на еврошампионата.

Андрей Гълъбинов откри резултата в шестата минута след груба грешка в защитата на Малта. При гола обаче останаха съмнения за засада. Последваха няколко пропуснати положения пред вратата на гостите. Гълъбинов удари веднъж и напречната греда.

В 40-ата минута малтийците имаха претенции за дузпа за игра с ръка на Георги Терзиев. Съдията Мартин Стрьомбергсон обаче ги подмина.

Гостите все пак получиха 11-метров наказателен удар в началото на второто полувреме. Веселин Минев повали Клейтън Файла и потърпевшият не сгреши от бялата точка, изравнявайки резултата.

До края на мача българските национали обсадиха вратата на Малта, но така и не успяха да нанесат голов изстрел. В 75-ата минута Ивелин Попов дори пропусна дузпа, отсъдена за нарушение срещу резервата Илиян Мицански.