Славия приземи ЦСКА на Овча купел за 2:2

Изказванията след срещата, по- интересни от мача...

Славия и ЦСКА завършиха 2:2 в мач от третия кръг на "А" група между първия и втория в класирането. Червените откриха резултат в 9-ата мин. Сержио Буш се възползва от груба грешка в отбраната на домакините и малък ъгъл отляво вкара топката във вратата на Георги Петков. Последваха силни минути за Славия, като на два пъти Якуб Дивиш спаси червените. Пропуски направиха Фонсека и Мишел Платини. В 37-та минута Буш остана сам срещу Георги Петков, но се забави и Петков му отнеме топката. В 42-та мин. домакините изравниха. Точен за 1:1 бе Мичел Бургзорг. В 55-та минута ЦСКА отново излезе напред в резултата чрез Александър Тунчев, който вкара с глава след центриране от ъглов удар. Малко след това Дивищ изби удар на Да Силва преди Платини ефектно с пета да вкара за крайното 2:2 в 62-та мин.

Ето  какво казаха след мача Платини, Георги Петков, президентът на белите Венцеслав Стефанов, и треньорите Радуканов и А.Нанков, който в този мач ръководеше състава на ЦСКА, заради наказанието на Стойчо Младенов.