Трета загуба на юношеските национали на Европейското първенство

Българите бяха надиграни и от Сърбия с 0-1

Getty Images/Guliver Photos

Юношеският национален отбор на България не успя да се класира за Световното първенство в Нова Зеландия, след като загуби с 0:1 от Сърбия в последния си мач от груповата фаза на Европейското първенство в Унгария.

Футболистите на Александър Димитров имаха нужда единствено от победа, но не успяха да я постигнат.

Съперниците първи обстрелваха Александър Любенов още в 4-ата минута, докато нашите създадоха опасност пред Райкович в 19-ата. До края на първата част българският вратар се превърна в герой с добри изяви при удари на Гачинович и Груич.

На полувремето за България се появи Антонио Вутов, но и той не успя да помогне на тима ни.

В 69-ата минута Минчев пропусна най-доброто положение за България с удар на сантиметри покрай гредата.

Минути по-късно и сърбите съжаляваха за сериозен пропуск, след като Гачинович излезе сам срещу Любенов, но стреля над вратата. Най-лошото за националите ни  се случи минута преди края на мача. Появилият се след почивката Неманя Мандич се откъсна сам срещу българската врата и след сериозни съмнения за засада отбеляза гола в мача.

Победата позволи на сърбите да задминат Украйна и да заеме второто място в групата, докато Украйна заема трета позиция. Българите са последни с 3 загуби и без отбелязан гол.