Битката на титаните: Германия и Испания не се победиха в Лигата на нациите

Късен гол на "Ла фурия роха" направи резултата 1:1

Един от най-чаканите мачове от първия кръг на Лигата на нациите - между Германия и Испания, завърши без победител. Пред празните трибуни на стадиона в Щутгарт двата тима завършиха 1:1.

Срещата предложи футбол от висока класа. Домакините успяваха да наложат натиск, докато испанците самоотвержено бранеха вратата си през първата част. За Бундеснтима Керер и Сане пропуснаха най-добрите възможности. Гостите пък отвърнаха с опити на Феран Торес и Родриго за откриване на резултата, но също неуспешни.

В 51-ата минута все пак се стигна до попадение. Тимо Вернер преодоля двама играчи на Испания и зарадва съотборниците си и феновете пред телевизионните екрани с гол за 1:0.

Това накара испанците да се мобилизират и да организират по-опасни атаки. Въпреки настойчивите им опити, по всичко изглеждаше, че германският тим ще спечели.

И така се стигна до 6-ата минута на продължението. Торес центрира, топката попадна в Хосе Гая, който не сбърка за 1:1.

В другия мач от групата Украйна победи Швейцария с 2:1 и оглави класирането.