Битката продължава: "Реал" Мадрид изпревари "Барселона" с минимална победа

Каземиро вкара единственото попадение във врата на "Еспаньол"

След като станаха ясни шампионите по футбол на Германия ("Байерн" Мюнхен) и Англия ("Ливърпул"), погледите ни се насочват към Испания, където битката за титлата е жестока! А героите в нея са познати - "Реал" Мадрид и "Барселона".

Очертава се, че двата гранда ще се борят до последно за първото място с Примера дивисион. След като до преди два дни каталунците водеха с 1 точка пред своя "вечен враг", от вчера (28 юни) "Реал" ги изпревари.

"Барса" завърши 2:2 със "Селта", докато "белите" победиха "Еспаньол" с минималното 1:0. Така "Реал" вече има 71 точки, а Лионел Меси и съотборниците му - 69.

Точен за "Реал" в гостуването беше Каземиро. Той се разписа в последните секунди на първото полувреме след хитро подаване на Карим Бензема. Това е четвърти гол за бразилеца през настоящия сезон в Примера.

В следващия кръг "Реал" е домакин на "Хетафе", докато "Барселона" гостува на третия в класирането "Атлетико" Мадрид.