Битката за Тракия остана без победител

"Берое" и "Ботев" Пловдив завършиха 1:1 навръх рождения ден на Петър Хубчев

Футболистите на "Берое" не успяха да зарадват треньора си Петър Хубчев с победа за рождения ден в Битката за Тракия. Мачът с "Ботев" Пловдив в Стара Загора от 21-ия кръг на Първа лига завърши 1:1.

В края на първото полувреме домакините откриха. Камара центрира в наказателното поле, а Тунгара намери Джонатан Перейра, който вкара във вратата на бившия си тим.

Двата тима започната нервно втората част, като се наложи съдията Ивелин Занев да покаже няколко жълти картона.

Равенството дойде в 84-ата минута. Реда Рабей стана автор на попадението след пас с пета на Мохамед Брахими.

Така "Берое" е седми в класирането на Първа лига, а пловдивчани са трети.

В началото на мача агитката на домакините развя украинско знаме в знак на подкрепа към страната, която е във военен конфликт с Русия от няколко дни.