Благо Георгиев герой за "Оренбург" срещу "Том" (ВИДЕО)

Българинът отбеляза победния гол за своя тим в последния кръг на руското първенство

Facebook

Българският полузащитник Благой Георгиев осигури победата на "Оренбург" с 2:1 при гостуването на "Том" Томск в среща от 24-ия кръг на руското първенство. Георгиев беше точен в 73-ата минута, когато направи резултата 2:1 след чудесно изпълнение на свободен удар.

С този успех "Оренбург" събра 22 точки и продължава да води битка за оцеляване. Те заемат 13-о място, с 2 над "Криля Советов", като и двата отбора са в зоната на плейофите за запазване на местата. "Том" е на последната 16-а позиция само с 13 точки.

В 22-ата минута гостите откриха резултата чрез Адесойе Ойеволе, който засече подаване на беларуския ветеран Павел Нехайчик. Все пак "Том" стигна до равенството в 36-ата минута чрез Алексей Пугин.

Гостите взеха контрола през второто полувреме, но чак в 73-ата минута Благо Георгиев беше точен. Антон Драгун беше съборен пред дъгата, а оттам бившият капитан на "Славия" прати топката неспасяемо в долния ляв ъгъл.