Блестящ вратар и късметът донесоха победа на Атлетико Мадрид (ВИДЕО)

Феноменалните спасявания на Облак отчаяха футболистите на Тотнъм

Атлетико Мадрид се наложи с 1:0 срещу Тотнъм в мач от най-мащабния летен клубен турнир International Champions Cup. Въпреки че загуби, лондонският отбор, от чийто състав отсъстваха над половин дузина основни футболисти, се представи силно и създаде много голови възмжности.

Играчите на Маурисио Почетино играха по-активно в началото на мача и удариха две греди след изстрели на Джош Онома и Ерик Ламела. Постепенно Атлетико Мадрид поизравни играта и в края на първото полувреме стигна до откриване на резултата. Точен бе бранителят Диего Годин, който бе в положение на засада, която обаче не бе маркирана, тъй като последен с топката игра футболист на Тотнъм.

Вратарят на Атлетико Ян Облак направи две феноменални спасявания в средата на второто полувреме и подсигури минималния успех на "дюшекчиите" в единствения им мач в надпреварата.