"Бордо" излезе трети след обрат срещу "Монако" (ВИДЕО)

Жирондинци победиха 10 монегаски

"Бордо" победи с 2:1 "Монако" и се изкачи на третото място в Лига 1. В срещата от 14-ия кръг на френския шампионат имаше доста интересни моменти, а жирондинци стигнаха до успеха след обрат.

Резултатът бе открит от Ислам Слимани в 15-ата минута, но голмайсторът на монегаските бе изгонен заради игра с ръка през втората част, а действието му бе санкционирано и с дузпа, която донесе успеха на домакините. Преди това Пабло изравни в 27-ата минута, а точен от бялата точка в 69-ата минута бе Никола дьо Превий.

Началото бе равностойно, а гостите поведоха още след първата си по-опасна атака. След продължително разиграване Висам Бен Йедер пусна към Слимани и алжирецът бе безкомпромисен за 1:0. "Монако" можеше да удвои в 27-ата минута, но удар на Бакайоко не намери целта.

Само две минути след това жирондинците изравниха. Никола дьо Превий центрира от корнер и постави топката на главата на нахлуващия Пабло, който с мощен удар направи 1:1.

В средата на втората част се стигна и до пълния обрат. В 67-ата минута Слимани игра с ръка в собственото си наказателно поле. Той започна да протестира, но получи втори жълт картон в мача и остави монегаските с човек по-малко. Съдията отсъди дузпа за "Бордо", реализирана от Дьо Превий за 2:1.

"Бордо" вече има 22 точки на третата позиция, но може да бъде изместен от нея след изиграването на останалите мачове от кръга. "Монако" е 14-и с 18 точки.