Боряна Калейн спечели сребро на лента във Франция

Българската гимнастичка завърши четвърта в многобоя

Гимнастичката от националния отбор Боряна Калейн спечели сребърен медал за съчетанието си с лента на Гран при във френския град Тие. Конкуренцията в надпреварата беше силна, като в нея участваха най-добрите гимнастички на Русия, Израел, Украйна и Беларус.

За изпълнението си с лента, вдъхновено от филма "Игрите на глада", Калейн получи оценка от 19,800 точки. Това ѝ отреди второто място. Дина Аверина от Русия е първа с 20,100, а трета е Линой Ашрам от Израел с 19,100.

Българската гимнастичка игра в още два финала на отделните уреди днес (31 март). Тя е пета с топка (19,750) и осма с обръч (18,650).

Калейн се представи много добре в многобоя, където завърши на четвърто място, след като беше оценена с 21,500 точки на обръч, 20,800 на топка, 18,500 на бухалки и 19,100 на лента. На почетната стълбичка се качиха двете близначки от Русия Аверини. Арина стана първа, а Дина - трета. Сребърният медал отиде при Линой Ашрам от Израел.