"Борнемут" и "Тотнъм" откриха кръга с нулево равенство (ГАЛЕРИЯ)

Скука за над 11 000 зрители по трибуните на "Виталити Стейдиъм"

Отборите на "Борнемут" и "Тотнъм" завършиха наравно 0:0 в първия мач от деветия кръг на английската Висша лига.

Двубоят бе доста открит, особено преди почивката, но и двата отбора не успяха да покажат майсторство пред гола.

В шестата минута домакините можеха да открият резултата, но ударът на Чарли Даниелс бе отразен от вратаря на "шпорите" Юго Лорис, а след това топката се отби и от гредата.
В 18-ата минута и "Борнемут" бе спасен от гредата, след като Кристиан Ериксен стреля мощно, но топката намери десния страничен стълб.

Десет минути по-късно Ериксен отново можеше да отбележи, но този път Артур Боруц се отличи с чудесна изява на вратата на "черешките".

През втората част преобладаваше битката по терена, а най-добрият шанс за гол се откри пред нападателя на домакините Беник Афобе, чийто удар с глава в 90-ата минута мина малко над напречната греда.

В класирането "Борнемут" се изкачи на девето място с 12 точки, докато "Тотнъм" продължа да няма загуба от началото на сезона. Играчите на Маурисио Почетино имат 19 точки, колкото и водачите "Манчестър Сити" и "Арсенал", които обаче са с мач по-малко.