"Борусия" Дортмунд и "Байер" Леверкузен с нови категорични победи

"Жълто-черните" продължават да дишат във врата на "Байерн" Мюнхен

Отборите на "Борусия" Дортмунд и "Байер" Леверкузен записаха категорични победи в мачовете си от 27-ия кръг на Бундеслигата.

"Жълто-черните" не допуснаха грешка при визитата си на "Волфсбург" и след 2:0 записаха шеста поредна победа в германското първенство. Точни бяха Рафаел Герейро в 32-ата минута и Ашраф Хакими в 78-ата.

В последните 8 минути домакините играха с човек по-малко след изгонване на Феликс Клаус.

С този успех тимът на Люсиен Фавър се доближи на точка до "Байерн" Мюнхен, който по-късно днес е домакин на "Айнтрахт" Франкфурт.

"Байер" Леверкузен записа нова убедителна победа, след като се наложи с 3:1 при гостуването си на "Борусия" Мьонхенгладбах. "Жребчетата" са сред директните съперници на "аспирините" за място в Шампионската лига през следващия сезон.

19-годишният капитан Кай Хаверц откри резултата за гостите в 7-ата минута, а в 52-ата Маркус Тюрам, който е син на Лилиан Тюрам, изравни за 1:1.

Отново Хаверц даде преднина на "Байер", отбелязвайки от дузпа в 58-ата минута, а в 81-ата защитникът Свен Бендер вкара за крайното 3:1.

На трибуните пък имаше 13 хиляди картонени фигури на привърженици, подкрепящи "Гладбах".

В другите срещи от деня, "Вердер" Бремен победи "Фрайбург" като гост с 1:0, а "Падерборн" и "Хофенхайм" завършиха 1:1.