"Борусия" Дортмунд победи трудно "Инглощад"

Обамеянг се превърна в герой за участникът в Шампионската лига

Часове след като научи, че на четвъртфинал в Шампионската лига ще играе срещу "Монако", отборът на "Борусия" Дортмунд записа победа с 1:0 над "Инголщад" в първия мач от 25-ия кръг на Бундеслигата на Германия.

Единственото попадение отбеляза Пиер-Емерик Обамеянг в 14-ата минута. "Борусия" има 46 точки и остава 3-ото място в класирането. "Инголщад" е с едва 19 точки и се намира на предпоследното 17-то място.

"Борусия" започна силно и в 14-ата минута Марсел Шмелцер центрира в наказателното поле, а Пиер-Емерик Обамеянг от движение откри резултата.

В следващите минути гостите от "Инголщад" пропуснаха да изравнят чрез Дарио Лескано, Матю Леки и Моралес. Домакините отговориха с плахи опити на Пушилич и Шмелцер.

След подновяването на играта Леки излезе сам срещу вратаря на "Борусия", но пропусна.

"Дортмунд" отговори с няколко мелета, в които Сократис Паспатополус и Ерик Дурм бяха близо до удвояване на резултата.

Гостите можеха да стигнат до точката в края, но липсата на шанс отново им попречи да се разпишат.