"Борусия" Дортмунд сломи "Зенит" в края, вижте всички резултати (ВИДЕО)

Арлинг Холанд продължава да бележи

"Борусия" Дортмунд записа неочаквано труден успех при домакинството си на "Зенит" в Шампионската лига. Германският тим спечели с 2:0 в среща от група 6 на турнира, като и двете попадения паднаха в последния четвърт час.

На "Сигнал Идуна Парк" точни за "жълто-черните" бяха Джейдън Санчо от дузпа в 77' и Арлинг Холанд в заключителните минути на срещата. За норвежкия нападател попадението е под №10 в последните му 12 мача в най-авторитетния клубен турнир.

Така "Борусия" стигна до първи три точки в Шампионската лига за сезона. Лидери в групата са "Лацио" и "Брюж" с по 4 точки, следвани от германците с 3, а на дъното е "Зенит" с нулев актив.

В следващия кръг "Борусия" гостува в Белгия, а "Зенит" приема "Лацио".

Всички резултати и голмайстори тази вечер

Група 5

"Краснодар" - "Челси" 0:4
0:1 Калъм Хъдсън-Одой 37', 0:2 Тимо Вернер (д) 76, 0:3 Хаким Зиеш 79', 0:4 Кристиан Пулишич 90'

"Ференцварош" - "Динамо" Киев 2:2
0:1 Виктор Циганков (д) 27', 0:2 Карлос Де Пена 41', 1:2 Токмак Нгуен 58', 2:2 Франк Боли 90'

"Манчестър Юнайтед" - "Лайпциг" 5:0
1:0 Мейсън Грийнууд 21', 2:0 Маркъс Рашфорд 76', 3:0 Маркъс Рашфорд 78', 4:0 Антони Марсиал 86', 5:0 Маркъс Рашфорд 90+2