Ботев излъга Локомотив и спечели дербито на Пловдив

Гол на Балтанов носи победата на "жълто-черните"

plovdiv24.bg

Ботев победи Локомотив с 1:0 в пловдивското дерби от 21-ия кръг на "А"-футболна група.

Още в 8-ата минута дебютантът в редиците на "канарчетата" Игор Ощипко върна топката към дъгата на наказателното поле на съперника, където Лъчезар Балтанов изненада вратаря на "смърфовете" Ясин Ел Харуби с прецизен удар от въздуха, откривайки резултата за 1:0.

Снимка: botevplovdiv.bg

Това стана пред погледа на бъдещите собственици Румен Чандъров и Георги Самуилов, които пристигнаха на стадион в компанията на настоящия шеф Ангел Палийски. Собственикът на Локомотив (Пд) Христо Крушарски дойде на стадиона в компанията на треньора Димитър Пенев. Преди мача феновете и футболистите почетоха паметта на великия български футболист Трифон Иванов.

Локомотивци реагираха веднага, след като получиха гол и можеха да изравнят в 12-ата минута. Крум Стоянов проби отляво по линията на наказателното поле на Ботев (Пд) и със силен шут уцели гредата зад Виктор Голас. Топката се върна в наказателното поле на домакините в игра, но там нямаше футболист на Локомотив (Пд), който да се възползва от открилия се шанс. В 17-ата минута Грегъри Нелсън от Ботев излезе на удобна позиция, но пропусна. Пет минути по-късно при изпълнение на ъглов удар в полза на Локомотив Виктор Голас увисна, но Мартин Райнов изпрати топката над вратата. Рихави Кифуети центрира в 25-ата минута, но Мариян Огнянов прати топката с глава в аут.

Три минути по-късно Емил Гъргоров от "черно-белите" бе уцелен с предмет, хвърлен от трибуните. Той падна но земята, съдията Георги Кабаков спря мача за около две минути, последва кратка разправия между играчите на двата тима, но обстановката се успокои и играта започна отново. Eмил Гъргоров също продължи. В 35-ата минута след атака на локомотивци стана разбъркване в наказателното поле на "жълто-черните", но защитниците им успяха да избият топката. В 43-ата минута след два поредни корнера пред вратата на локомотивци Лъчезар Балтанов стреля, но коженото кълбо се удари в крака на противников футболист и излезе в аут.

Второто полувреме започна с надмощие на Ботев. В 58-ата минута Серкан Юсеин стреля неточно. Две минути по-късно Йордан Христов проби отдясно и стреля, но Ясим Ел Харуби изби топката. Локомотивци отвърнаха с опасен пряк свободен удар в 66-ата минута, който бе изпълнен от Пламен Крумов, но Виктор Голас хвана топката. Постепенно локомотивци натиснаха, но не създадоха опасни положения пред вратата на съперника. В 83-ата минута Тодор Неделев от Ботев излезе на удобна позиция, но се засуети и ударрът му бе блокиран.

Състави:
Ботев: Виктор Голас, Игор Ощипко, Радослав Терзиев, Йордан Христов, Тодор Неделев (85- Наско Милев), Рахави Кифуети (63-Божидар Васев), Лъчезар Балтанов, Милен Гамаков, Серкан Юсеин (73- Орлин Старокин), Мариян Огнянов, Грегъри Нелсън

Локомотив: Ясин Ел Харуби, Пламен Крумов, Крум Стоянов, Александър Тунчев, Кирил Котев, Емил Гъргоров, Стефан Велев, Мартин Райнов, Веселин Марчев, Айкут Янъков (20- Бирсент Карагарен), Мансур Гай.