"Ботев" все по-близо до Европа

"Канарчетата" победиха "Берое" с 3:0

"Ботев" Пловдив победи с 3:0 "Берое" в първия плейоф за класиране в Лига Европа. Реваншът е в петък, но "жълто-черните" почти предрешиха изхода от сблъсъка.

При нов успех "канарчета" ще срещнат победителя от двубоя между "Пирин" и "Верея".

Домакините откриха резултата в 13-ата минута. Тодор Неделев намери по отличен начин Омар Косоко, който с техничен удар матира Душан Перниш за 1:0.

В самия край на първата част "канарчетата" удвоиха, като този път точен бе Фернандо Виана.

В 81-ата минута Антонио Вутов препарира стража на гостите за трети път, оформяйки класическото 3:0.

Юношата на "Левски" влезе като резерва, а след отбелязаното попадение стана ясно, че малко след първия съдийски сигнал на мача Вутов е станал баща на момченце.