"Ботев" нанесе първа загуба на "Славия" във втората осмица

"Канарчетата" са първи във втората осмица

"Ботев" Пловдив победи "Славия" с 3:0 в София в среща от 29-ия кръг на футболното ни първенство. С успеха "жълто-черните" събраха 41 точки и се утвърдиха на върха в група "А" на втората осмица в Първа лига.

Столичани пък прекъснаха серията си от две поредни победи и останаха втори с 34 точки, но могат да бъдат изпреварени от третия "Верея" при победа на старозагорци над "Монтана" по-късно днес.

След равностойно начало "Ботев" откри резултата в 34-ата минута. Шут на Неделев от дистанция беше избит от вратаря Георги Петков, но Омар Косоко направи добавка от 7-8 метра и прати топката в мрежата.

Минута преди почивката Антонио Вутов преодоля последователно Петко Христов и Стефан Велков и от достанция отбеляза за 2:0.

Гостите решиха всичко малко след почивката. В 53-ата минута Косоко беше изведен с триков пас с пета от Фелипе Бризола, французинът финтира Велков и със силен удар в близкия ъгъл не даде шансове на Петков за 3:0.