"Ботев" Пд оглави класирането след триумф в Дербито на Тракия

Мач номер 200 за Тодор Неделев в елита

"Ботев" Пловдив" спечели Дербито на Тракия. "Канарчетата" се наложиха с 2:1 над "Берое" в мач от осмия кръг на Първа лига.

Така "жълто-черните" оглавиха временното класиране със 17 точки, изпреварвайки с 2 шампиона "Лудогорец", който обаче е с три мача по-малко.

Освен с победата, двубоят ще се запомни и с това, че бе под номер 200 за Тодор Неделев в родния елит.

Срещата започна скучно, като чак в 20-ата минута пловдивчани създадоха опасно положение. Маркиньос отправи удар, но Нордин Бакер се намеси и спаси.

Гостите от Стара Загора имаха страхотен шанс за гол в 33-ата минута, но Алиун Фал нацели греда.

В 52-ата минута домакините направиха сериозен пропуск. Па Конате засече топката след центриране в наказателното поле на гостите и уцели левия стълб на вратата на Нордин Бакер, а след това стражът я хвана.

В 70-ата минута домакините поведоха с гол на Емануел Току, който шутира от далечна дистанция, топката срещна гредата и влезе във вратата за 1:0.

"Канарчетата" удвоиха аванса си в 85-ата минута. Маркиньос центрира в наказателното поле на "Берое", а Па Конате покачи на 2:0.

В добавеното време Александър Цветков оформи крайното 2:1.