"Ботев" Пловдив си тръгна с 3 точки от Враца, домакините ощетени

"Жълто-черните" спечелиха с 2:1

"Ботев" Пловдив записа втори успех под ръководството на Азрудин Валентич. "Жълто-черните" спечелиха с 2:1 като гости на "Ботев" Враца в откриващия мач от 23-ия кръг на елитната футболна Първа лига.

Двата тима изиграха атрактивен двубой на ст. "Христо Ботев". Домакините откриха резултата в 23' чрез капитана Валери Домовчийски, но "канарчетата" изравниха още в следващата си атака, когато Мите Цикарски свали към Джонатан Перейра и бразилецът се разписа.

През втората част за врачани бе отсъдена дузпа в 70', след като Самир Аясс бе изблъскан от Кевин Янсон, ударът на Петър Атанасов от бялата точка обаче бе спасен от Георги Аргилашки.

Минути по-късно гостите стигнаха до пълен обрат - Мите Цикарски отбеляза с глава, засичайки центриране от корнер.

В последната минута "Ботев" Враца бе ощетен - редовно попадение на Самир Аясс не бе зачетено заради засада. Повторенията показаха, че такава няма.

С победата пловдивчани събраха 24 точки на 10-а позиция, докато "Ботев" Враца е 13-и с едва 18 точки.

Съставите

"Ботев" Враца: 33. Костов, 81. Зехиров, 37. Керчев, 18. Миланов, 77. Николов, 23. Златински, 24. Н’Диайе, 94. Ненов, 10. Атанасов, 30. Домовчийски, 9. Генов

"Ботев" Пловдив: 33. Аргилашки, 2. Джонатан, 3. Конате, 4. Генев, 25. Работов, 26. Цикарски, 28. Филипов, 10. Шоколаров, 21. Току, 24. Янсон, 7. Маркиньос