"Ботев" Пловдив спечели в Бистрица с голове в продължението

"Канарчетата" са седми, "Витоша" остава на дъното в Първа лига

"Ботев" Пловдив победи драматично с 4:2 като гост срещу новака "Витоша" Бистрица с два гола дълбоко в добавеното време на двубоя от 11-ия кръг в Първа професионална лига.

Пловдивчани поведоха още във втората минута чрез Фернандо Виана, вкарал отблизо във вратата, зад която беше настанена гостуващата агитка.

"Зелените" достигнаха до равенството само четири минути след това, като опитният Даниел Пеев беше точен от дузпа, отсъдена за нарушение на Радослав Терзиев в наказателното поле срещу Румен Гьонов.

Динамичната игра продължи и след почивката, когато в 53-ата минута Виана със силен диагонален шут отново даде аванс в полза на "Ботев".

Домакините отново се върнаха в двубоя чрез попадението на Петко Цанков в 66-ата минута. Осем минути след това опасен удар на Тодор Неделев не попадна в целта.

Две минути след края на редовното време Дуде Ндонгала проби отляво, центрира и резервата Стивън Петков с удар отблизо осигури успеха в полза на "Ботев".

В петата минута на продължението "канарчетата" вкараха и четвърти гол чрез Лазар Марин, който също влезе в игра от резервната скамейка.

След този успех "Ботев" се намира на седмо място в класирането с 14 точки, докато "Витоша" остава на дъното в Първа лига със само 2 спечелени точки.