Ботев (Пловдив) спря Берое за второто място, Нелсън с брилянтен гол

1:1 на стадиона в Стара Загора

Берое (Стара Загора) и Ботев (Пловдив) завършиха 1:1 в последния мач от 24-ия кръг на "А" група.

В 28-та минута Исмаил Иса беше изведен сам срещу вратаря на пловдивчасни Виктор Голас и го преодоля с удара си, но топката срещна гредата и впоследствие се търкулна по голлинията, преди да бъде изчистена от защитник.

А в 32-та минута пловдивчани поведоха с доста спорен гол и съмнения за игра с ръка. Холандецът Грегъри Нелсън Холандецът овладя топката пред наказателното поле, но останаха съмнения, че е играл с ръка. Той преодоля трима защитници и после с прецизен удар по тревата от десетина метра изпрати топката в мрежата на Благой Макенджиев - 1:0 за Ботев. До края на полувремето домакините на три пъти имаха чисти голови положения, но ги пропуснаха.

В 38-та минута Спас Делев овладя топката на гърди в наказателното поле ис треля, но ударът му мина на сантиметри край гредата. А след това Исмаил Иса на два пъти пропусна да изравни - в 41-та минута Иса излезе сам срещу вратаря Виктор Голас, нос треля в аут. А в 43-та минута Исмаил Иса след центриране стреля с глава, но топката срещна напречната греда, а по-късно бе отсъден и фаул.

В 59-та минута нападателят Георги Андонов смени Георги Сърмов и само след три минути изравни резултата. В 62-та минута Георги Андонов изпълни пряк свободен удар от около двадесетина метра и с удар по тревата край стената на пловдивчани изпрати топката в мрежата на Виктор Голас, който не помръдна - 1:1. Беройци продължиха да търсят победата и атаките следваха една след друга.

В 81-та минута Спас Делев намери Елиаш пред наказателното поле, бразилецът нахлу в него и стреля, но Виктор Голас изби в корнер. А в следващата минута Виктор Голас отново бе на висота и изби удар с глава на резервата Георги Божилов. В продължението след края на мача удар на Георги Божилов срещна страничната греда на пловдивчани.

Състави:
Берое: Благой Макенджиев, Веселин Пенев, Иво Иванов, Венцислав Василев, Том, Георги Сърмов /Георги Андонов - 59/, Елиаш, Емин Ахмед /Илия Миланов - 58/, Спас Делев, Атанас Зехиров /Георги Божилов - 78/, Исмаил Иса

Ботев: Виктор Голас, Игор Ощипко /Лазар Марин - 84/, Орлин Старокин, Радослав Терзиев, Йордан Христов, Милен Гамаков /Филип Филипов - 46/, Серкан Юсеин, Наско Милев, Божидар Васев, Грегъри Нелсън, Рихави Кифуети /Борис Тютюков - 90 плюс 4/