"Ботев" Пловдив срази "Черно море" с красив гол, мечтае за Европа

"Канарчетата" са на бараж, Вутов е героят

"Ботев" Пловдив се класира на бараж за Лига Европа, след като победи с 1:0 "Черно море" като гост в мач от последния 31-ви кръг на родния футболен шампионат. Единственото попадение на ст. "Тича" във Варна дойде след красиво изпълнение на Антонио Вутов в 54'.

Така тимът на Ферарио Спасов се наложи в битката за седмото място в крайното класиране на Първа лига и ще се изправи срещу третия от първата шестица в спор за евроквота.

"Черно море" бе принуден да заложи на доста юноши заради коронавируса, който засегна основни играчи на "моряците". Днес стана ясно, че положителна проба за COVID-19 са дали голмайсторът Исмаил Иса, както и бранителят Димитриос Хантакиас. В началото на седицата от клуба съобщиха за общо 15 заразени свои футболисти и служители.

"Ботев" доминираше в дълги периоди от срещата, а през първата част вратарят на "Черно море" Миодраг Митрович отрази удар на Тодор Неделев, след което топката се отби в страничния стълб. Последваха неточни изстрели на Вутов и отново на Неделев.

Гостите все пак откриха резултата след почивката. В 54' Вутов отбеляза прекрасен гол за 1:0 в полза на "жълто-черните". "Черно море" се активизира в последния четвърт час и можеше да изравни в 79', когато Матиас Курьор преодоля вратаря Янко Георгиев, но Филип Филипов изчисти от голлинията. Секунди по-късно стражът Георгиев спря Курьор.

В крайна сметка "Ботев" съхрани крехкия си аванс и чака своя съперник в баража.

Съставите:

"Черно море": Миодраг Митрович, Даниел Стоянов, Стефан Станчев, Емил Янчев, Цветомир Панов, Радослав Златев, Павел Георгиев, Петър Вуцов, Матиас Курьор, Мартин Милушев, Денислав Ангелов

"Ботев" Пловдив: Янко Георгиев, Филип Филипов, Станислав Работов, Иван Бандаловски, Лазар Марин, Джонатан Перейра, Костадин Ничев, Тодор Неделев, Станислав Шопов, Фабио Бурбано, Антонио Вутов