"Ботев" Пловдив вкара 4 на "Берое" в Битката за Тракия

Камбуров с гол №214 в елита, но той се оказа почетен

Plovdivderby.com

"Ботев" Пловдив разби "Берое" с 4:1 в Битката за Тракия от 17-ия кръг на Първа професионална лига.

"Канарчетата" доминираха през цялата среща и нанесоха на съперника най-тежкото му поражение от началото на сезона. Преди мача в Коматево "Берое" имаше втората по стабилност защита в шампионата.

Над всички за "Ботев" бе Антонио Вутов. Бившият играч на "Левски" вкара две от попаденията за успеха - в 32-ата и 77-ата минути. Другите два гола за "жълто-черните" отбелязаха Кристиян Димитров в 30-ата и Густаво Афонсо в 56-ата.

Попадението за старозагорци, оказало се почетно, пък бе дело на неостаряващия Мартин Камбуров, за когото това бе гол № 214 в елита. Ветеранът намали на 1:2 в 34-ата минута.

След поражението "Берое" остава четвърти с 30 точки, но "Ботев" вече е само точка зад заралии. В следващия кръг на "канарчетата" предстои дерби с "Локомотив" Пловдив, докато "Берое" е домакин на "Черно море".

Съставите

"Ботев" Пловдив: 22. Кайзер, 2. Перейра, 3. Пиргов, 5. Димитров, 23. Минев, 18. Терзиев, 10. Юсеин, 16. В. Шопов, 8. Неделев, 93. Афонсо, 39. Вутов

"Берое": 12. Перниш, 5. Меска, 6. Цветков, 7. Райнов, 9. Камбуров, 10. Цонев, 11. Бандаловски, 20. Леони, 25. Ангелов, 26. Хаджив, 28. Брижидо